KDH na mladých nezabúda. No vážne.

Autor: Radovan Gondžúr | 21.2.2016 o 19:19 | (upravené 21.2.2016 o 19:36) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  578x

Aj keď sa to mnohým nezdá, mladí ľudia v KDH sú a majú v ňom svoj priestor. Áno, môžeme polemizovať, či je dostatočný, no potenciál pre jeho rast tu je.

Najmladšia kandidátka KDH má 22 rokov. Predseda mladých kresťanských demokratov má najvyššiu pozíciu na kandidátnej listine za ostatné parlamentné voľby a rovnako v porovnaní s ostatnými stranami (t.j. tými, ktoré majú svoje mládežnícke organizácie). No, nielen to.

V KDH myslíme na problémy mladých. V našom volebnom programe sú návrhy, ktoré predložili samotní mladí ľudia a sú vyjadrením ich reálnych potrieb. Podpora nájomného bývania, kvalitné vzdelanie, skutočná prax a mnohé ďalšie opatrenia môžu pomôcť mladým pripraviť sa na trh práce a rozbehnúť sa do života.

Mladí ľudia sú budúcnosťou Slovenska a štát by nemal na nich zabúdať. Ak štátu záleži na vlastnej budúcnosti, mal by k nej zodpovedne pristupovať. Žial, dnes stretávame mnohých mladých, ktorí, pri pohľade na vlastnú perspektívu života, namiesto radosti a entuziazmu prežívajú frustráciu a beznádej. Problémy s dostupným bývaním, či vysoká miera nezamestnanosti mladých – každý tretí mladý človek je dnes bez práce! – to všetko sú výzvy, ktorým musíme čeliť.

Chceme, aby mladí ľudia mali kde pracovať a mladé rodiny kde bývať. Chceme, aby naši mladí nemuseli utekať za prácou do zahraničia, ale mohli slobodne a bez obáv zakladať vlastné rodiny tu, na Slovensku. V KDH na mladých nezabúdame.

Voľby 5. marca sú príležitosťou ako zastaviť tento nútený exodus a zlepšiť život mladých na Slovensku. Tak ju využime správne.

Foto: FB autora

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.

DOMOV

Štátna poisťovňa je v rekordnej strate 137 miliónov eur

Štátna poisťovňa bola v strate aj v minulosti, štát jej vždy pomohol.


Už ste čítali?